Strona główna 2018-04-02T10:44:28+00:00

BROWAR CZARNY KOT

Czarny kot swoje receptury sprawdza i udoskonala w Browarze Zamkowym w Radomiu. Tak dopracowaną technologię przenosimy do jednego z browarów regionalnych, gdzie warzymy i rozlewamy, by mogli Państwo cieszyć się smakiem naszego piwa

Browar Zamkowy w Radomiu

Zaistniał w 1997 roku wraz z pierwszą uwarzoną warką piwa. Nawiązuje do tradycji browaru J. Saskiego którego powstanie datuje sie na rok 1812.
Nazwę swą zawdzięcza najstarszemu browarowi, opisanemu w Lustracji Zamku Królewskiego w Radomiu w 1554 roku, który warzył piwo dla
najzacniejszych głów ówczesnej Polski, goszczących w murach radomskiego zamku . Od 2000 roku działa w obecnych pomieszczeniach.W 2001 roku został przebudowany. Do stworzenia obecnego wyglądu wykorzystano stare plany budowlane z 1900 roku, browaru J.Saskiego w Radomiu.
Wszystkie urządzenia odpowiednio zmniejszone spełniają obecne normy , jednocześnie zachowując charakter produkcji w starym browarze. Zarówno fermentacja jak i leżakownie podobnie jak na początku XX wieku w firmie  Saskiego oziębiane są za pomocą lodu. Browar produkuje do 24 hl piwa rocznie, jest najmniejszym w Stowarzyszeniu Regionalnych Browarów Polskich, którego jest członkiem. Należy również do Europejskiego Stowarzyszenia Browarów. Warzy jako jedyny w Polsce oryginalne piwo  Saskiego – EL .Prace nad rekonstrukcją receptury trwały dwa lata.

 

Browar Czarny Kot  Znajdź nas na facebooku
26-600 Radom   ul. Limanowskiego 71 facebook.com/BrowarCzarnyKot
tel. 531-971-461  
browar@browar.radom.pl
[/fusion_builder_container padding_right="30px" padding_left="30px" ]