Z miłości do piwa

//Z miłości do piwa

Z miłości do piwa

Z miłości do piwa – dlatego właśnie powstał Browar Czarny Kot 🙂 , a jego historia w wielkim skrócie wyglądała tak:

Browar zaistniał w 1997 roku wraz z pierwszą uwarzoną warką piwa. Nawiązuje do tradycji browaru J. Saskiego którego powstanie datuje się na rok 1812 i jest to najstarszy browar, opisany w Lustracji Zamku Królewskiego w Radomiu w 1554 roku, który warzył piwo dla najzacniejszych głów ówczesnej Polski, goszczących w murach radomskiego zamku. W 2001 roku został przebudowany. Do stworzenia obecnego wyglądu wykorzystano stare plany budowlane z 1900 roku, browaru J.Saskiego w Radomiu. Właścicielom Browaru, zależy właśnie na tym aby w jak najszerszym stopniu zachować ducha i historyczną spuściznę tego miejsca. 

W 2010 roku właściciele postanowili na większą skalę zaprezentować swoje wyroby, przenosząc technologię do zaprzyjaźnionych, najlepszych browarów regionalnych i w ten właśnie sposób powstał Browar Czarny Kot.  Obecnie, jak niegdyś, nowe receptury powstają w Radomiu, w Browarze Zamkowym , który stał się swoistym laboratorium i ważną częścią Browaru Czarny Kot. Po zatwierdzeniu i sprawdzeniu smaku piwa są warzone w wybranych browarach, by cieszyć podniebienia smakoszy. W asortymencie można znaleźć dwie główne linie produktów –  Koty ( czarny, rudy, biały ) oraz Bearnardy – głównie piwa smakowe z charakterystyczną „zawijką” ( cała butelka jest zapakowana ręcznie) – to znak rozpoznawczy, charakterystyczny właśnie dla tego browaru. Do wyrobu używane są tylko naturalne składniki a do piw smakowych dodawany jest prawdziwy syrop owocowy wytwarzany specjalnie na potrzeby browaru. Śmiało można powiedzieć, że Browar Czarny Kot był jednym z pierwszych , które obecnie noszą miano browarów kontraktowych.

W dniu Św Walentego, patrona zakochanych, wszystkim zakochanym w naszym piwie życzymy duuuużo miłości – „Kotajcie się i pijcie nasze piwa” 🙂

2019-02-14T10:42:29+00:00